Sweaver (7.x-1.1) - en to sq translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: Type
sq: Lloji

en: Cancel
sq: Anulo

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Parent
sq: Prindi

en: none
sq: asnjë

en: Name
sq: Emri

en: Export
sq: Eksporto

en: Save
sq: Ruaj

en: View
sq: Shfaq

en: Logo
sq: Stema

en: Search box
sq: Kutia e kërkimit

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Never
sq: Asnjëherë

en: active
sq: aktiv

en: Color
sq: Ngjyra

en: Mission statement
sq: Përshkrimi i misionit

en: Revert
sq: Rikthe

en: Theme-engine-specific settings
sq: Parametra specifikë të motorit të temës grafike

en: Publish
sq: Publiko

en: Primary links
sq: Lidhjet parësore

en: Path to custom logo
sq: Pozicioni i logo-s së personalizuar

en: Toggle display
sq: Ndrysho paraqitjen

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar logo-n tuaj.

en: Save and continue
sq: Ruaj dhe vazhdo

en: Secondary links
sq: Lidhjet dytësore

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sq: Aktivon ose ç'aktivon shfaqjen e një elementi të caktuar të faqes.

en: Path to custom icon
sq: Vendodhja e ikonës së personalizuar

en: User pictures in posts
sq: Piktura e përdoruesit tek dërgimet

en: User pictures in comments
sq: Piktura e përdoruesit tek komentet

en: Shortcut icon
sq: Ikona e adresës

en: Logo image settings
sq: Rregullimet e stemës

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
sq: Nëse dhënë, stema në vazhdim do të shfaqet.

en: Use the default logo
sq: Përdor logo e prezgjedhur

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sq: Plotëso kutinë nëse dëshironi që tema të përdorë logo-n e saj të prezgjedhur.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
sq: Pozicioni i file që dëshironi të përdorni si logo në vend të logo-s së prezgjedhur.

en: Upload logo image
sq: Ngarko figurën logo

en: Shortcut icon settings
sq: Rregullimet e ikonës së adresës

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
sq: Ikona juaj e adresës apo 'favicon' shfaqet tek paneli i adresës dhe të libërshënimeve të pjesës më të madhe të shfletuesve web.

en: Use the default shortcut icon.
sq: Përdor ikonën e prezgjedhur të adresës.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
sq: Plotëso kutinë nëse dëshironi që tema të përdorë ikonën e prezgjedhur të adresës.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
sq: Pozicioni i file së figurës që dëshironi të përdorni si ikonën tuaj të personalizuar të adresës.

en: Upload icon image
sq: Ngarko figurën e ikonës

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar ikonën tuaj të adresës.
