Sweaver (7.x-1.2) - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: View
mr: बघा

en: Every minute
mr: प्रत्येक मिनिट

en: Upload
mr: अपलोड

en: Options
mr: विकल्प

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Site slogan
mr: संकेतस्थळाचे ब्रीदवाक्य

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Color
mr: रंग

en: Exists
mr: अस्तित्वात

en: Position
mr: स्थान

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: User pictures in posts
mr: पोस्ट्समध्ये सदस्यांची छायाचित्रे

en: User pictures in comments
mr: प्रतिक्रियांमध्ये सदस्य चित्रे

en: Shortcut icon
mr: लघुमार्ग चिन्ह

en: Shortcut icon settings
mr: लघुमार्ग चिन्ह पर्याय
