Sweaver (7.x-1.3) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Image
bn: ছবি

en: none
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: Upload
bn: আপলোড

en: Logo
bn: লোগো

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Site slogan
bn: সাইটের স্লোগান

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: active
bn: সক্রিয়

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Color
bn: রং

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও
