Sweaver (7.x-1.2) - en to am translation catalogue (58 entries)

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Parent
am: ወላጅ

en: none
am: ምንም

en: Name
am: ስም

en: Export
am: ላክ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: Logo
am: አርማ

en: Search box
am: የመፈለጊያ ሳጥን

en: Site name
am: የድረ ገጽ ስም

en: Site slogan
am: የድረ ገጽ መፈክር

en: active
am: ገባሪ

en: Color
am: ቀለም

en: Position
am: ቦታ

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: Mission statement
am: ተልህኮ

en: Publish
am: አትም

en: Primary links
am: ቀዳማዊ አገናኞች

en: Path to custom logo
am: ወደ ብጁ አርማ የሚወስደው ዱካ

en: Toggle display
am: ማሳያ ቀይር

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
am: ቀጥተኛ የፋይል መድረሻ ወደ አገልጋዩ ከሌለህ፤ ይህን መስክ በመጠቀም አርማህን መስቀል ትችላለህ።

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: Secondary links
am: ተከታይ አገናኞች

en: Enable or disable the display of certain page elements.
am: የተወሰኑ የገጽ አባሎችን ማሳየትን አንቃ ወይም አቦዝን

en: Path to custom icon
am: ወደ ብጁ ኣዶ የሚወስደው ዱካ

en: User pictures in posts
am: የተጠቃሚ ምስሎች በተለጣፊዎች

en: User pictures in comments
am: የተጠቃሚ ምስሎች በአስተያየቶች

en: Shortcut icon
am: አማራጭ ኣዶ

en: Logo image settings
am: የአርማ ምስል ቅንብሮች

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
am: ጭረት ከተደረገበት ቀጥሎ ያለው አርማ ይታያል።

en: Use the default logo
am: ነባሪውን አርማ ተጠቀም

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
am: ገጽታውአብሮት የመጣውን አርማ እንዲጠቀም ከፈለክ እዚህ ጋር ጠቅ አድርግ።

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
am: ነባራዊ አርማውን ወደ ሚተካልህ አዲስ አርማ ፋይል የሚወስደው ዱካ።

en: Upload logo image
am: የአርማ ምስል ስቀል

en: Shortcut icon settings
am: የአማራጭ ኣዶ ቅንብሮች

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
am: የአማራጭ ኣዶህ ወይም 'ፋቭአይኮን'ህ በአብዛኛዎቹ ማሰሺያዎች የአድራሻ አሞሌ እና እልባት ላይ ይታያል።

en: Use the default shortcut icon.
am: ነባሪውን አማራጭ ኣዶ ተጠቀም።

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
am: ገጽታው ነባራዊውን የአማራጭ ኣዶ እንዲጠቀም ከፈለክ እዚህ ጋር ጠቅ አድርግ።

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
am: ወደ ተበጀው የአማራጭ ኣዶህ የምስል ፋይል የሚወስደው ዱካ።

en: Upload icon image
am: የአማራጭ ኣዶ ምስል ስቀል

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
am: ቀጥተኛ የፋይል መድረሻ ወደ አገልጋዩ ከሌለህ፤ ይህን መስክ በመጠቀም የአማራጭ ኣዶህ መስቀል ትችላለህ።
