Sweaver (7.x-1.2) - en to fi translation catalogue (112 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Parent
fi: Isäntä

en: none
fi: ei yhtään

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vie

en: Save
fi: Tallenna

en: Font
fi: Fontti

en: Background
fi: Tausta

en: Top
fi: Ylhäällä

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Theme
fi: Teema

en: Upload
fi: Siirrä

en: Options
fi: Valinnat

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Search box
fi: Hakukenttä

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Site slogan
fi: Sivuston iskulause

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Your changes have been saved.
fi: Muutoksesi on tallennettu.

en: active
fi: aktiivinen

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Load
fi: Lataa

en: Border
fi: Raja

en: Other
fi: Muu

en: Color
fi: Väri

en: Repeat
fi: Toisto

en: Padding
fi: Täyte

en: Exists
fi: On olemassa

en: Position
fi: Sijoitus

en: Undefined
fi: Määrittelemätön

en: Mission statement
fi: Sivuston tehtävä

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Selector
fi: Valitsin

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Style
fi: Tyyli

en: Theme settings
fi: Teema-asetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Theme-engine-specific settings
fi: Teemamoottorikohtaiset asetukset

en: Publish
fi: Julkaise

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Dashed
fi: Pilkut

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Border color
fi: Reunan väri

en: inactive
fi: ei-aktiivinen

en: Primary links
fi: Ensisijaiset linkit

en: Path to custom logo
fi: Oman logon polku

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Font family
fi: Kirjasintyyppi

en: Toggle display
fi: Näytettävät elementit

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fi: Jos sinulla ei ole suoraa yhteyttä palvelimen tiedostojärjestelmään, käytä tätä kenttää logon siirtämiseen palvelimelle.

en: Save order
fi: Tallenna järjestys

en: The settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Secondary links
fi: Toissijaiset linkit

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fi: Valitse näytettävät elementit.

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: Path to custom icon
fi: Oman pikakuvakkeen polku

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Font style
fi: Fonttityyli

en: User pictures in posts
fi: Käyttäjien kuvat kirjoituksissa

en: User pictures in comments
fi: Käyttäjien kuvat kommenteissa

en: Shortcut icon
fi: Pikakuvake (favicon)

en: Logo image settings
fi: Logon asetukset

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
fi: Valittu logo näytetään vain, jos logon näyttäminen on kytketty päälle.

en: Use the default logo
fi: Käytä oletuslogoa

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
fi: Valitse tämä, jos haluat käyttää teeman mukana tullutta logoa.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
fi: Polku siihen tiedostoon, jota haluat käyttää logona oletuslogon sijaan.

en: Upload logo image
fi: Tallenna logokuva

en: Shortcut icon settings
fi: Pikakuvakkeen asetukset

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
fi: Monet selaimet näyttävät pikakuvakkeen (engl. <em>favicon</em>) osoiterivillä ja kirjanmerkeissä.

en: Use the default shortcut icon.
fi: Käytä oletuspikakuvaketta

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
fi: Valitse tämä, jos haluat käyttää teeman mukana tullutta pikakuvaketta.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
fi: Polku siihen tiedostoon, jota haluat käyttää pikakuvakkeena.

en: Upload icon image
fi: Lataa pikakuvake

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
fi: Jos sinulla ei ole suoraa yhteyttä palvelimen tiedostojärjestelmään, käytä tätä kenttää kuvakkeen siirtämiseen palvelimelle.

en: Delete style
fi: Poista tyyli

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
fi: Nämä asetukset esiintyvät ainoastaan teemoille jotka ovat riippuvaisia %engine teemasta.

en: Switch theme
fi: Vaihda teemaa

en: Manage styles
fi: Ylläpidä tyylejä

en: Save and publish
fi: Tallenna ja julkaise
