Synonyms (7.x-1.4) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Enable
da: Aktivér

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Search
da: Søg

en: - None -
da: - Ingen -

en: Synonyms
da: Synonymer

en: Field
da: Felt

en: Select
da: Vælg

en: Sort
da: Sortér

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
da[0]: Kan ikke finde termen: @terms
da[1]: Kan ikke finde termerne: @terms

en: Term name or synonym
da: Term eller synonym

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
da: Markér dette for at vise overordnede taksonomiord i brødkrummestien.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
da: Skub hierarkiet ind i brødkrummestien

en: Enter a taxonomy term name.
da: Indtast et taksonomi term-navn.

en: Limit to these vocabularies
da: Begræns til disse ordforråd

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
da: Hvis ingen ordforråd er markeret accepteres termer fra alle ordforråd.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
da: Omdan bindestreger i URL til mellemrum i term-navn filterværdier

en: Taxonomy field @field_name not found.
da: Taksonomifelt @field_name ikke fundet.
