Synonyms (7.x-1.4) - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Search
fi: Etsi

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Field
fi: Kenttä

en: Select
fi: Valitse

en: Sort
fi: Järjestä

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
fi[0]: Termiä ei löytynyt: @terms
fi[1]: Termejä ei löytynyt: @terms

en: Term name or synonym
fi: Termin nimi tai synonyymi

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
fi: Mikäli valittuna, luokittelutermien isännät näytetään muropolussa.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
fi: Lisää hierarkia muropolkuun

en: Enter a taxonomy term name.
fi: Syötä luokittelun nimi.

en: Limit to these vocabularies
fi: Rajoita näihin sanastoihin

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
fi: Mikäli sanastoja ei ole valittuna, termit kaikista sanastoista ovat sallittuja.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
fi: Muunna URLien väliviivat välilyönneiksi termien nimien suodatinarvoissa.

en: Taxonomy field @field_name not found.
fi: Luokittelukenttää @field_name ei löytynyt.
