Synonyms (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Enable
oc: Activar

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Search
oc: Recercar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Synonyms
oc: Sinonimes

en: Field
oc: Camp

en: Select
oc: Seleccionar

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
oc[0]: Impossible de trobar lo tèrme @terms
oc[1]: Impossible de trobar los tèrmes @terms

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
oc: Se seleccionat, los parents del tèrme de taxonomia apparaîtront dins lo fial d'Ariana.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
oc: Injecter la ierarquia dins lo fial d'Ariana

en: Enter a taxonomy term name.
oc: Sasir lo nom d'un tèrme de taxonomia.

en: Limit to these vocabularies
oc: Restrénher a aquestes vocabularis

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
oc: Se aucun vocabulari n'est marcat, los tèrmes de totes los vocabularis seràn acceptés.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
oc: Transformer los tirets dins las URL en espacis dins las valors del filtre de nom de tèrme
