Synonyms (7.x-1.5) - en to bs translation catalogue (19 entries)

en: Type
bs: Tip

en: Enable
bs: Omogući

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Field
bs: Polje

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Numeric
bs: Numerički

en: Simple separator
bs: Obični separator

en: exposed
bs: izložen

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: Term name or synonym
bs: Ime izraza ili sinonim
