Synonyms (7.x-1.5) - en to et translation catalogue (29 entries)

en: Type
et: Liik

en: Enable
et: Luba

en: Edit
et: Muuda

en: Search
et: Otsing

en: - None -
et: - Puudub -

en: Synonyms
et: Sünonüümid

en: Field
et: Väli

en: Save
et: Salvesta

en: Manage
et: Halda

en: Separator
et: Eraldaja

en: Failed
et: Ebaõnnestus

en: Select
et: Vali

en: Sort
et: Järjesta

en: Ordered list
et: Järjestatud loend

en: Unordered list
et: Järjestamata loend

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Display type
et: Kuva tüüp

en: Bundle
et: kogum

en: Numeric
et: Numbriline

en: Simple separator
et: Lihtne eraldaja

en: exposed
et: nähtavaks muudetud

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
et: Valitud sõnastik oi ole korrektne. Palun muuda oma valikut.

en: Select terms from vocabulary @voc
et: Vali terminid sõnastikust @voc

en: Select terms
et: Vali termid

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
et[0]: Ei ole võimalik leida terminit: @terms
et[1]: Ei ole võimalik leida termineid: @terms

en: Term name or synonym
et: Termini nimi või sünonüüm

en: Enter a taxonomy term name.
et: Sisesta klassifikatsiooni termini nimi.

en: Taxonomy field @field_name not found.
et: Taksonoomia välja @field_name ei leitud.

en: grouped
et: grupeeritud
