Synonyms (7.x-1.5) - en to gl translation catalogue (26 entries)

en: Type
gl: Tipo

en: Enable
gl: Activar

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: Field
gl: Campo

en: Save
gl: Gardar

en: Manage
gl: Xestionar

en: Separator
gl: Separador

en: Failed
gl: Fallo

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Bundle
gl: Paquete

en: Numeric
gl: Numérico

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: exposed
gl: exposto

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Select terms
gl: Seleccionar termos

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
gl[0]: Non se pode atopar o termo: @terms
gl[1]: Non se poden atopar os termos: @terms

en: Term name or synonym
gl: Nome do termo ou sinónimo

en: Taxonomy field @field_name not found.
gl: O campo de taxonomía @field_name non foi atopado.
