Synonyms (7.x-1.5) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Type
he: סוג

en: Enable
he: הפעלה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: - None -
he: - ללא -

en: Synonyms
he: שמות נרדפים

en: Field
he: שדה

en: Save
he: שמירה

en: Manage
he: ניהול

en: Separator
he: מפריד

en: Failed
he: נכשל

en: Select
he: בחר

en: Sort
he: מיון

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: Numeric
he: מספרי

en: Simple separator
he: מפריד פשוט

en: exposed
he: חשוף

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
he: נבחר אוצר מילים לא חוקי. אנא שנה אותו באפשרויות.

en: Select terms from vocabulary @voc
he: בחר מושגים מאוצר מילים @voc

en: Select terms
he: בחר מושגים

en: Term name or synonym
he: שם או שם נרדף למושג
