Synonyms (7.x-1.5) - en to kn translation catalogue (13 entries)

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ
