Synonyms (7.x-1.5) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Enable
pl: Włącz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Field
pl: Pole

en: Save
pl: Zapisz

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Select
pl: Wybierz

en: Passed
pl: Zdany

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: exposed
pl: udostępniony

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: Term name or synonym
pl: Nazwa lub synonim terminu

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
pl: Jeśli zaznaczone, rodzice pojęcia taksonomii pojawią się w ścieżce okruszków.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
pl: Dołącz hierarchię do ścieżki okruszków

en: Enter a taxonomy term name.
pl: Podaj nazwę terminu taksonomii.

en: Limit to these vocabularies
pl: Ogranicz do tych słoników.

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
pl: Jeżeli nie zaznaczono słowników, będą akceptowane terminy ze wszystkich słowników.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
pl: Zamień myślniki w adresie URL na spacje w wartości filtra nazwy terminu.

en: Taxonomy field @field_name not found.
pl: Pole taksonomii @field_name nie znalezione.

en: grouped
pl: pogrupowane
