Synonyms (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Enable
ro: Activare

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Synonyms
ro: Sinonime

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Manage
ro: Administrați

en: Failed
ro: Eșuat

en: Select
ro: Alege

en: Passed
ro: Promovat

en: Sort
ro: Sortare

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundle
ro: Pachet

en: Simple separator
ro: Separator simplu

en: exposed
ro: expus

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ro: Este selectat un vocabular invalid. Vă rugăm să-l modificaţi în opţiuni.

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectaţi termenii din vocabularul @voc

en: Select terms
ro: Selectaţi termeni

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ro: Transformă cratimele din URL în spații pentru valorile filtrului numelui de termen

en: grouped
ro: grupate
