Synonyms (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Enable
sv: Aktivera

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Synonyms
sv: Synonymer

en: Field
sv: Fält

en: Save
sv: Spara

en: Manage
sv: Hantera

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Select
sv: Välj

en: Sort
sv: Sortera

en: Ordered list
sv: Ordnad lista

en: Unordered list
sv: Punktlista

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Numeric
sv: Numerisk

en: Simple separator
sv: Enkel avskiljare

en: exposed
sv: exponerad

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
sv: Ett ogiltigt vokabulär är valt. Var vänlig ändra det i alternativen.

en: Select terms from vocabulary @voc
sv: Välj termer från vokabulär @voc

en: Select terms
sv: Välj termer

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sv[0]: Kunde inte hitta termen: @terms
sv[1]: Kunde inte hitta termerna: @terms

en: Term name or synonym
sv: Namn för term eller synonym

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
sv: Om markerad, kommer ovanliggande taxonomitermer att visas i länkstigen.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
sv: Inför hierarki i länkstig

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
sv: Förvandla tankestreck i URL till mellanslag i filtreringsvärden för namn på term

en: Taxonomy field @field_name not found.
sv: Taxonomifält @field_name hittades inte.

en: grouped
sv: grupperad
