Synonyms (7.x-1.6) - en to am translation catalogue (6 entries)

en: Type
am: ዓይነት

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
