Synonyms (7.x-1.6) - en to el translation catalogue (22 entries)

en: Type
el: Τύπος

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Field
el: Πεδίο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Select
el: Επιλογή

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: Select terms from vocabulary @voc
el: Επιλογή όρων απο το λεξιλόγιο @voc

en: Select terms
el: Επιλογή όρων

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Taxonomy field @field_name not found.
el: Το πεδίο ταξινόμησης @field_name δε βρέθηκε.
