Synonyms (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Enable
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Synonyms
fa: مترادف‌ها

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Manage
fa: مدیریت

en: Separator
fa: جداکننده

en: Failed
fa: ناموفق

en: Select
fa: انتخاب

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Ordered list
fa: لیست مرتب شده

en: Unordered list
fa: لیست نامرتب

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Bundle
fa: بسته

en: Numeric
fa: عددی

en: Select terms from vocabulary @voc
fa: انتخاب واژه‌ها از واژگان @voc

en: Term name or synonym
fa: نام واژه یا مترادف آن

en: Taxonomy field @field_name not found.
fa: فیلد رده‌بندی @field_name پیدا نشد.
