Synonyms (7.x-1.6) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Synonyms
hi: समानार्थी

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Passed
hi: पारित कर दिया

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Bundle
hi: पोटली

en: Numeric
hi: संख्यकिक

en: Taxonomy field @field_name not found.
hi: वर्गीकरण क्षेत्र @field_name नहीं मिला
