Synonyms (7.x-1.6) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Enable
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: Synonyms
ja: シノニム（同義語）

en: Field
ja: フィールド

en: Save
ja: 保存

en: Manage
ja: 管理

en: Separator
ja: セパレーター

en: Failed
ja: 失敗

en: Select
ja: 選択

en: Passed
ja: パスされた

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Display type
ja: 表示形式

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Bundle
ja: バンドル

en: Numeric
ja: 数値

en: Simple separator
ja: 単純なセパレーター

en: exposed
ja: 表示

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ja: 不正なボキャブラリーが選択されています。変更してください。

en: Select terms from vocabulary @voc
ja: ボキャブラリー @voc からタームを選択

en: Select terms
ja: タームを選択

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
ja[0]: タームが見つかりません: @terms
ja[1]: タームが見つかりません: @terms

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ja: ターム名フィルター値の URL に含まれるダッシュを空白に変換

en: Taxonomy field @field_name not found.
ja: タクソノミーフィールド @field_name は見つかりません。

en: grouped
ja: グループ化
