Synonyms (7.x-1.6) - en to lv translation catalogue (24 entries)

en: Type
lv: Veids

en: Enable
lv: Iespējot

en: Edit
lv: Labot

en: Search
lv: Meklēt

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Synonyms
lv: Sinonīmi

en: Field
lv: Lauks

en: Save
lv: Saglabāt

en: Manage
lv: Pārvaldīt

en: Separator
lv: Atdalītājs

en: Select
lv: Izvēlēties

en: Passed
lv: Nokārtots

en: Sort
lv: Kārtot

en: Ordered list
lv: Sakārtots saraksts

en: Unordered list
lv: Nesakārtots saraksts

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Display type
lv: Attēlojuma veids

en: Autocomplete
lv: Automātiskā pabeigšana

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Numeric
lv: Ciparisks

en: Simple separator
lv: Vienkāršs atdalītājs

en: exposed
lv: eksponēts

en: Select terms from vocabulary @voc
lv: Atlasiet terminus no vārdnīcas @voc

en: Select terms
lv: Izvēlēties terminus
