Synonyms (7.x-1.6) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Synonyms
nl: Synoniemen

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Manage
nl: Beheren

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Failed
nl: Mislukt

en: Select
nl: Selecteren

en: Passed
nl: Geslaagd

en: Sort
nl: Sorteren

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Display type
nl: Weergavetype

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Simple separator
nl: Simpel scheidingsteken

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
nl: Er is een ongeldige woordenlijst geselecteerd. Wijzig dit in de opties.

en: Select terms from vocabulary @voc
nl: Selecteer termen uit woordenlijst @voc

en: Select terms
nl: Termen selecteren

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
nl[0]: Kan de volgende term niet vinden: @terms
nl[1]: Kan de volgende termen niet vinden: @terms

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
nl: Streepjes in URL omzetten naar spaties in filterwaarden voor termen

en: Taxonomy field @field_name not found.
nl: Taxonomie-veld @field_name werd niet gevonden.

en: grouped
nl: gegroepeerd
