Synonyms (7.x-1.5) - en to cs translation catalogue (27 entries)

en: Type
cs: Typ

en: Enable
cs: Zapnout

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: - None -
cs: - Nic -

en: Synonyms
cs: Synonyma

en: Field
cs: Pole

en: Save
cs: Uložit

en: Manage
cs: Správa

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Select
cs: Vybrat

en: Sort
cs: Řazení

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Numeric
cs: Číselné

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: exposed
cs: vystavený

en: Select terms from vocabulary @voc
cs: Vybrané termíny ze slovníku @voc

en: Select terms
cs: Vybrané termíny

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
cs: Pokud je zaškrtnuto, rodiče termínu taxonomie se objeví v drobečkové navigaci.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii fóra do drobečkové navigace.

en: Enter a taxonomy term name.
cs: Zadejte jméno termínu taxonomie.

en: Taxonomy field @field_name not found.
cs: Pole taxonomie @field_name nebylo nalezeno.

en: grouped
cs: seskupeno
