Synonyms (7.x-1.6) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Type
cy: Math

en: Enable
cy: Galluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: - None -
cy: - Dim -

en: Synonyms
cy: Cyfystyron

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Select
cy: Dewis

en: Ordered list
cy: Rhestr mewn trefn

en: Unordered list
cy: Rhestr ddim mewn trefn

en: Display type
cy: Dangos math

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau

en: Numeric
cy: Rhifol

en: Simple separator
cy: Gwahanydd syml

en: exposed
cy: agored

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
cy: Mae geirfa anilys wedi ei ddewis. Newidiwch ef yn y dewisiadau.

en: Select terms from vocabulary @voc
cy: Dewis termau o eirfa @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
cy[0]: Methu darganfod term: @terms.   Methu darganfod termau: @terms

en: Term name or synonym
cy: Enw'r term neu cyfystyr
