Syntax Highlighter (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Theme
da: Tema

en: print
da: udskriv

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Enabled languages
da: Aktive sprog

en: Installed
da: Installeret

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Pages or PHP code
da: Sider eller PHP-kode
