Syntax Highlighter (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (11 entries)

en: Pages
he: עמודים

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: יש להכניס מיקום אחד לשורה. יש להשתמש במיקומי דרופל. ניתן להשתמש ב'*'. דוגמה למיקומים: '<em>%blog</em>' עבור עמוד הבלוגים ו-'<em>%blog-wildcard</em>'  עבור כל בלוג. '<em>%front</em>' הוא העמוד הראשי.

en: Enabled languages
he: שפות שהופעלו

en: Installed
he: מותקן

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
he: אם נבחר  PHP-mode , הכנס קוד PHP בין %php. שים לב שביצוע של קוד שגוי יכול להרוס את האתר.

en: PHP filter
he: מסנן PHP

en: Pages or PHP code
he: עמודים או קוד PHP
