Syntax Highlighter (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Pages
pl: Strony

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Theme
pl: Skórka

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Enabled languages
pl: Włączone języki

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: PHP filter
pl: Filtr PHP

en: Pages or PHP code
pl: Strony lub kod PHP
