Syntax Highlighter (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Theme
id: Tema

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: Enabled languages
id: Bahasa yang diaktifkan

en: Installed
id: Terinstal

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
id: Jika mode-PHP dipilih, masukkan kode PHP anda di antara %php. Memasukkan kode PHP yang tidak benar bisa merusak situs Drupal anda.

en: PHP filter
id: Penyaring PHP

en: Pages or PHP code
id: Halaman atau kode PHP
