Syntax Highlighter (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Theme
ar: حلة

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Enabled languages
ar: اللغات المفعلة

en: Installed
ar: مثبت

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: PHP filter
ar: فلتر  PHP

en: Pages or PHP code
ar: الصفحات أو كود PHP
