Syntax Highlighter (7.x-2.0) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Theme
hu: Smink

en: print
hu: nyomtatás

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Enabled languages
hu: Engedélyezett nyelvek

en: Installed
hu: Telepített

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: PHP filter
hu: PHP szűrő

en: Pages or PHP code
hu: Oldalak vagy PHP kód
