Syntax Highlighter (7.x-2.1) - en to is translation catalogue (8 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Not installed
is: Ikki lagt inn

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
is: Skriva eina síðu sum Drupal leið á hvør sína reglu. '*'-teknið er eitt 'wildcard'. Dømi um leiðir eru '%blog' til bloggusíðuna og %blog-wildcard til hvørja persónligu bloggu. %front er forsíðan.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
is: Um PHP støða er vald, so skriva PHP kotu millum %php. Gev gætur, at skeiv PHP kota kann fáa tína Drupal heimasíðu at fara í sor.

en: PHP filter
is: PHP filtur

en: Pages or PHP code
is: Síður ella PHP kota
