Syslog Access (7.x-1.0) - en to be translation catalogue (13 entries)

en: Statistics
be: Статыстыка

en: More information
be: Больш падрабязная інфармацыя

en: About
be: Аб

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
be: Пачаць сеанс UNIX, Linux ды Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
be: На UNIX, Linux, і Mac OS X файл <em>/etc/syslog.conf</em> вызначае звычайную канфігурацыю. Паведамленні могуць быць пазначаны з кода <code>LOG_LOCAL0</code> да  <code>LOG_LOCAL7</code>. Для атрымання большых звестак па магчымасцях модуля Syslog, узроўняў рызыкі, і як усталявать <em>syslog.conf</em>, глядзіце старонку дапаможніка <em>syslog.conf</em> у вашым камандным радку.

en: Logging for Microsoft Windows
be: Пачаць сеанс Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
be: Для Microsoft Windows, паведамленні заўсёды пасылаюцца ў Журнал Падзей з дапамогай кода <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
be: Сістэмны журнал аб'ектаў

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
be: Залежыць ад канфігурацыі сістэмы, модуля Syslog, а таксама іншых інструментаў журналіравання выкарыстоўваючых гэты код, каб ідэнтыфікаваць або фільтраваць паведамленні з усяго сістэмнага журнала.

en: Syslog format
be: Сістэмны журнал фарматаў

en: Syslog identity
be: Сістэмны журнал ідэнтычнасці

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
be: Радок, які будзе ўстаўлены ў кожнае паведамленне модуля Syslog. Калі вы маеце шматсайтавую інсталяцыю Syslog жарналіруе ўсё ў адзін файл. Унікальная адзнака кожнага сайта дапаможа разумець адкуль прыйшло паведамленне.
