Syslog Access (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (13 entries)

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: More information
ca: Més informació

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
ca: Registre per a UNIX, Linux i Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
ca: Al UNIX, al Linux i al Mac OS X, el fitxer <em>/etc/syslog.conf</em> defineix la configuració d'enviament. Els missatges es poden marcar amb els codis <code>LOG_LOCAL0</code> a <code>LOG_LOCAL7</code>. Per a més informació sobre els Syslog, nivells de severitat, i com es configura el <em>syslog.conf</em>, aneu a la pàgina del manual del <em>syslog.conf</em> a la vostra línia de comandes.

en: Logging for Microsoft Windows
ca: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
ca: Al Microsoft Windows, els missatges sempre s'envien al registre d'esdeveniments utilitzant el codi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
ca: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ca: Depenent de la configuració del sistema, el Syslog i d'altres eines de registre utilitzen aquest codi per a identificar o filtrar els missatge dintre del registre sencer del sistema.

en: Syslog format
ca: Format del syslog

en: Syslog identity
ca: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ca: Una cadena de text que s'anteposarà a cada missatge registrat al Syslog. Si esteu registrant múltiples llocs al mateix fitxer de registres del Syslog, una identitat única per lloc fa que sigui fàcil de mantenir les entrades del registre a part.
