Syslog Access (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: About
el: Περί

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
el: Καταγραφή συμβάντων για UNIX, Linux, και Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
el: Σε UNIX, Linux και Mac OS X το αρχείο <em>/etc/syslog.conf</em> καθορίζει τις ρυθμίσεις δρομολόγησης. Τα μηνύματα μπορούν να επισημανθούν με τους κωδικούς <code>LOG_LOCAL0</code> μέχρι και <code>LOG_LOCAL7</code>. Για πληροφορίες σχετικά με τα εργαλεία Syslog, τα επίπεδα σοβαρότητας και πως να ορίσετε το <em>syslog.conf</em>, δείτε τη σελίδα βοήθειας του <em>syslog.conf</em> στη γραμμή εντολών.

en: Logging for Microsoft Windows
el: Καταγραφή συμβάντων για τα Windows της Microsoft

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
el: Στα Windows της Microsoft, τα μηνύματα στο ημερολόγιο συμβάντων στέλνονται πάντα με τη χρήση του κώδικα <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
el: Λειτουργία syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
el: Ανάλογα με την παραμετροποίηση του συστήματος, το Syslog και άλλα εργαλεία καταγραφής χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο κώδικα για να αναγνωρίσουν ή φιλτράρουν μηνύματα από όλο το ημερολόγιο καταγραφής συστήματος.

en: Syslog format
el: Μορφοποίηση syslog

en: Syslog identity
el: Ταυτότητα Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
el: Μια συμβολοσειρά που θα προηγείται σε κάθε μήνυμα που καταγράφεται στο Syslog. Εάν έχετε πολλούς ιστοτόπους να καταγράφουν στο ίδιο αρχείο καταγραφής Syslog, μια μοναδική ταυτότητα για κάθε ιστοτόπο καθιστά εύκολο το διαχωρισμό των εγγραφών ημερολογίου.
