Syslog Access (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: More information
oc: Més informacion

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
oc: Registre pel UNIX, lo Linux e lo Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
oc: Al UNIX, al Linux e al Mac OS X, lo fichièr <em>/etc/syslog.conf</em> definís la configuracion d'enviament. Los messatges se pòdon marcar amb los còdes <code>LOG_LOCAL0</code> a <code>LOG_LOCAL7</code>. Per mai d'informacions sobre los Syslog, nivèls de severitat, e cossí es configura lo <em>syslog.conf</em>, anatz sus la pagina del manual del <em>syslog.conf</em> a vòstra linha de comandes.

en: Logging for Microsoft Windows
oc: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
oc: Al Microsoft Windows, los messatges totjorn s'envien al Event Log utilizant lo còdi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
oc: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
oc: Depenent de la configuracion del sistèma, lo Syslog e d'autres aisinas d'enregistrament utilizen aqueste còdi per identificar o filtrar los messatge dintre de l'enregistrament sencer del sistèma.

en: Syslog format
oc: Format del syslog

en: Syslog identity
oc: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
oc: Una cadena de tèxte que s'anteposarà a cada messatge enregistrat al Syslog. Se sètz enregistrant múltiples sites al meteis fichièr d'enregistraments del Syslog, una identitat unica per site fa que sigui aisida de mantenir las entradas dempuèi l'enregistrament a part.
