Syslog Access (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: More information
tr: Daha fazla bilgi

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
tr: UNIX, Linux ve Mac OS X için kayıt tut

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
tr: Unix, Linux ve Mac OS X üzerinde, <em>/etc/syslog.conf</em> dosyası yönlendirme yapılandırmasını tanımlar. Mesajlar <code>LOG_LOCAL0></code> ve <code>LOG_LOCAL7</code> arası kodlarla işaretlenebilir. Syslog olanağı, hataların etki dereceleri veya <em>syslog.conf</em> dosyasını yapılandırmayla ilgili daha fazla bilgi için, komut satırınızda <em>syslog.conf</em> ile ilgili kılavuza bakın.

en: Logging for Microsoft Windows
tr: Microsoft Windows için günlük kayıtları

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
tr: Microsoft Windows üzerinde, mesajlar Olay Günlüğü'ne her zaman <code>LOG_USER</code> koduyla gönderilir.

en: Syslog facility
tr: Syslog aracı

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
tr: Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, Syslog ve diğer günlük kaydetme araçları tüm sistem günlüğündeki iletileri filtrelemek ya da belirlemek için bu kodu kullanacaktır.

en: Syslog format
tr: Syslog biçimi

en: Syslog identity
tr: Sistem günlüğü kimliği

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
tr: Syslog'a kaydedilen her bir iletinin sonuna eklenen bir dize. Eğer aynı Syslog kayıt dosyasına kayıt yapan birden çok siteniz varsa, her bir site için benzersiz bir kimlik, kayıt girişlerini birbirinden kolaylıkla ayırmayı sağlar.
