Syslog Access (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (13 entries)

en: Statistics
bo: སྡོམ་རྩིས

en: More information
bo: དེ་ལས་མང་བའི་ཆ་འཕྲིན

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
bo: UNIX དང་Linux། Mac OS X བཅས་ལ་ཟིན་ཐོ་རྒྱག་པ

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
bo: UNIX དང་Linux། Mac OS X ཡི་མ་ལག་གི་ཐོག་ཏུ། ཡིག་ཆ་<em>/etc/syslog.conf</em>་ཡིས་བརྒྱུད་ལམ་གྱི་སྒྲིག་འགོད་གཏན་འབེབ་བྱེད། བརྡ་འཕྲིན་ལ་<code>LOG_LOCAL0</code> ནས<code>LOG_LOCAL7</code>་བར་གྱི་སྒྲིག་ཡིག་གི་རྟགས་འགོད་ཐུབ། མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་སྒྲིག་ཆས་དང་ཉེན་ཁའི་ཚད། <em>syslog.conf</em> ཇི་ལྟར་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ་བཅས་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་དག་ཁྱེད་ཀྱི་བཀའ་བརྡ་ཡིག་ཕྲེང་ནས་<em>syslog.conf</em> ལག་དེབ་ལ་གཟིགས་རོགས།

en: Logging for Microsoft Windows
bo: Microsoft Windows ལ་ཟིན་ཐོ་འགོད་པ

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
bo: Microsoft Windows ཡི་མ་ལག་ཐོག་ཏུ། བྱ་འགུལ་ཟིན་ཐོ་ལ་དུས་རྟག་ཏུ་<code>LOG_USER</code>་ཞེས་པའི་སྒྲིག་ཡིག་སྤྱད་ནས་བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་ངེས།

en: Syslog facility
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་སྒྲིག་ཆས

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
bo: མ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད་ལ་གཞིར་བཟུང་ནས། མ་ལག་གི་ཟིན་ཐོ་དང་ཟིན་ཐོའི་ལག་ཆ་གཞན་གྱིས་སྒྲིག་ཡིག་འདི་བཀོལ་ནས་མ་ལག་ཟིན་ཐོ་ཡོངས་ནས་བརྡ་འཕྲིན་ངོས་འཛིན་དང་ཚགས་རྒྱག་ཐུབ།

en: Syslog format
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་རྣམ་བཞག

en: Syslog identity
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་ཨང་རྟགས

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་ཐོག་ཏུ་ཐོ་བཀོད་པའི་བརྡ་འཕྲིན་ཡོངས་ཀྱི་མགོ་ལ་སྦྱར་བའི་ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་ཡིན། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་མང་པོས་མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་ཡིག་ཆ་གཅིག་ལ་ཐོ་འགོད་བཞིན་ཡོད་ན། དྲ་ཚིགས་ལ་ངེས་གཏན་གྱི་ངོས་འཛིན་ཨང་རྟགས་ཡོད་ན་ཟིན་ཐོའི་འཇུག་སྒོ་བར་སྟབས་བདེའི་ངང་དབྱེ་བར་ཕྱེ་ཐུབ།
