Advanced syslog (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (10 entries)

en: More information
jv: Katrangan selengkapé

en: About
jv: Ngenani

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
jv: Log mlebu kanggo UNIX, Linux, lan Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
jv: Log mlebu kanggo Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
jv: Nang OS Microsoft Windows, pesen mesti dikirimaké marang Log Even nggunaknā kode <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
jv: Fasilitas Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
jv: Gumantung konfigurasi sistim, Syslog lan perangkat log liyané nggunaknā kode iki kanggo ngenali utāwā nyaring pese sākā sakabèhing log sistim.

en: Syslog format
jv: Format syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
jv: Temtokaké format kanggo entri syslog. Variabel sing cumawis yaiku: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL dasar situs.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Tanggal Unix entri log.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategori kanggo sapa sing nduwéni pesen iki.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>alamat IP panganggo sing micu pesen.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>URI panjalukan.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>referensi HTTP yén cumawis.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID Panganggo.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Pranala kanggo nglompokaké pesen.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Pesen kanggo panyimpenan log.</dd></dl>

en: Syslog identity
jv: Identitas syslog
