Advanced syslog (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: More information
cs: Více informací

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
cs: Modul Syslog odesílá zprávy o událostech do logovacího programu operačního systému, na kterém běží váš webový server. Syslog je administrační logovací nástroj, který poskytuje cenné informace pro správu systému a bezpečnostní audity. Je vhodný především pro středně velké a velké weby. Syslog poskytuje filtrovací nástroje, které umožňují směrovat zprávy podle typu a závažnosti. Více informací najdete v online příručce k modulu <a href='@syslog'>Syslog</a> a v popisu PHP funkcí <a href='@php_openlog'>openlog</a> a <a href='@php_syslog'>syslog</a>.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
cs: Logování v systémech UNIX, Linux a Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
cs: V systémech UNIX, Linux a Mac OS X je směrování zpráv nastaveno v souboru <em>/etc/syslog.conf</em>. Zprávy mohou být označovány kódy od <code>LOG_LOCAL0</code> do <code>LOG_LOCAL7</code>. Další informace o logovacím subsystému Syslog, o úrovních závažnosti a o nastavení souboru <em>/etc/syslog.conf</em> najdete na stránce manuálu <em>syslog.conf</em>, kterou si můžete zobrazit ve své příkazové řádce.

en: Logging for Microsoft Windows
cs: Logování v systému Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
cs: V systému Microsoft Windows jsou zprávy vždy odesílány do Logu událostí s kódem <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
cs: Syslog příslušenství (facility)

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
cs: V závislosti na systémové konfiguraci, Syslog a jiné logovací nástroje používají tento kód k identifikování nebo filtrování zpráv v celém systémovém logu.

en: Syslog format
cs: Formát systémového logu.

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
cs: Specifikujte formát záznamů do Syslogu. Dostupné proměnné jsou:<dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Základní URL stránek.<br></dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unixová časová známka zápisu do logu.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategorie, do které tato zpráva patří.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP addresa uživatele, který zapsání této zprávy spustil.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Požadované URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>Stránka, ze které uživatel přišel (HTTP Referer) .</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID uživatele.</dd>
    <dt><code>!link</code></dt><dd>Odkaz přidružený k této zprávě.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Zpráva, která bude uložena do logu.</dd></dl>

en: Syslog identity
cs: Identita systémového logu

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
cs: Řetězec, který bude připojen před každou logovanou událost odeslanou do Syslogu. Jestliže máte více stránek, které logují do stejného souboru Syslogu , unikátní identifikátor stránky vám usnadní roztřídit záznamy.
