Advanced syslog (7.x-1.2) - en to km translation catalogue (14 entries)

en: More information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: About
km: អំពី

en: Uses
km: ប្រើ

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​ដោយ​ផ្ញើ​សារ​ទៅ​ឧបករណ៍​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិ​របស់ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ជា​ឧបករណ៍​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​គ្រប់​គ្រង​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ ដែល​ផ្តល់​នូវ​ព័ត៌មាន​ដ៏​មាន​តម្លៃ​សម្រាប់​​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​គ្រប់​គ្រងប្រព័ន្ធ​​ និងការ​ធ្វើ​សាវន​កម្ម​សុវត្ថិភាព ។ ​ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ផ្តល់​នូវ​ឧបករណ៍​តម្រង​ ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​សារ​ត្រូវ​បាន​នាំ​ផ្លូវ​ដោយ​ ប្រភេទ និងភាព​តឹងរឹង ភាគ​ច្រើនសម​ស្រប​ទៅ​នឹង​តំបន់​បណ្តាញ​មធ្យម​ និង​ធំ​ៗ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​អំពីមុខងារ​ <a href='@syslog'>ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​</a> និង​របស់​ PHP <a href='@php_openlog'>កំណត់​ហេតុ​ចំហ​</a> និង​ <a href='@php_syslog'>កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​</a> ​។

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
km: ការ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​សម្រាប់​យូនីក លីនុច​ និង​ Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
km: នៅ​លើ​យូនីក​ លីនុច​ និង​ Mac OS X  ឯកសារ​ <em>/etc/syslog.conf</em> កំណត់​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នាំ​ផ្លូវ​ ។ សារ​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទង់​ជា​មួយ​កូដ  <code>LOG_LOCAL0</code> តាម​រយៈ <code>LOG_LOCAL7</code> ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ស្តី​អំពី​ឧបករណ៍​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ កម្រិត​តឹង​រឹង និង​របៀប​រៀប​ចំ​ <em>syslog.conf</em> សូម​មើល​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ដៃ​អំពី​ <em>syslog.conf</em> ​នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នក​ ។

en: Logging for Microsoft Windows
km: ការ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​សម្រាប់​ម៉ៃក្រូសូហ្វ​វីនដូ

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
km: នៅ​លើ​ម៉ៃ​ក្រូសូហ្វ​វីនដូ សារ​ជា​និច្ច​កាល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​កំណត់​ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​ ដោយ​ប្រើ​កូដ​ <code>LOG_USER</code> ។

en: Syslog facility
km: ឧបករណ៍​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
km: ផ្អែក​ទៅ​លើ​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រព័ន្ធ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ និង​ឧបករណ៍​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង​ទៀត​ប្រើ​កូដ​នេះ​ដើម្បីសម្គាល់​ ឬ​ត្រង​សារ​មក​ពី​ខខាង​ក្នុង​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ទាំង​មូល ។

en: Syslog format
km: ទ្រង់ទ្រាយ Syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
km: បញ្ជាក់​ទ្រង់ទ្រាយ​របស់​ធាតុ syslog ។ អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ ៖ <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL គោល​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ ។</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>ត្រា​ពេលវេលា​យូនីក​របស់​ធាតុ​កំណត់ហេតុ ។</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>ប្រភេទ​របស់​សារ​នេះ ។</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នកប្រើ ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​សារ​នេះ​បង្ហាញ​ឡើង ។</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>URI ដែល​បាន​ស្នើ ។</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>ភាគី​យោង HTTP ប្រសិនបើ​មាន ។</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ ។</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>តំណ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​សារ ។</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>សារ​ដែល​ទុក​ក្នុង​កំណត់ហេតុ ។</dd></dl>

en: Syslog identity
km: អត្តសញ្ញាណ​របស់ Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
km: ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ខាង​ដើម​ទៅកាន់​គ្រប់​សារ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ទៅ Syslog ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​តំបន់​បណ្ដាញ​ច្រើន ដែល​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ទៅកាន់​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ Syslog តែមួយ អត្តសញ្ញាណ​ប្លែក​ពី​គេ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​នីមួយៗ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​បែងចែក​ធាតុ​កំណត់ហេតុ ។
