Advanced syslog (7.x-1.3) - en to be translation catalogue (14 entries)

en: More information
be: Больш падрабязная інфармацыя

en: About
be: Аб

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
be: Модуль Syslog адмініструе падзеі адпраўленных паведамленняў журналіравання магчымасцяў сістэмы вашага вэб-сервера. Syslog - гэта інструмент журналіравання адміністратара аперацыйнай сістэмы, які прадастаўляе выжную інфармацыю для кіравання сістэмай і аудыце бяспекі. Больш падыходзіць для сярэдніх і буйных сайтаў. Syslog прадастаўляе інструменты фільтраў, якія даюць магчымасць паведамленням быць размеркаваным па тыпу і строгасці. Для большых звестак глядзіце анлайн дапаможнік для <a href='@syslog'>модуля Syslog</a> і для PHP <a href='@php_openlog'>openlog</a> і <a href='@php_syslog'>syslog</a> функцый.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
be: Пачаць сеанс UNIX, Linux ды Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
be: На UNIX, Linux, і Mac OS X файл <em>/etc/syslog.conf</em> вызначае звычайную канфігурацыю. Паведамленні могуць быць пазначаны з кода <code>LOG_LOCAL0</code> да  <code>LOG_LOCAL7</code>. Для атрымання большых звестак па магчымасцях модуля Syslog, узроўняў рызыкі, і як усталявать <em>syslog.conf</em>, глядзіце старонку дапаможніка <em>syslog.conf</em> у вашым камандным радку.

en: Logging for Microsoft Windows
be: Пачаць сеанс Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
be: Для Microsoft Windows, паведамленні заўсёды пасылаюцца ў Журнал Падзей з дапамогай кода <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
be: Сістэмны журнал аб'ектаў

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
be: Залежыць ад канфігурацыі сістэмы, модуля Syslog, а таксама іншых інструментаў журналіравання выкарыстоўваючых гэты код, каб ідэнтыфікаваць або фільтраваць паведамленні з усяго сістэмнага журнала.

en: Syslog format
be: Сістэмны журнал фарматаў

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
be: Вызначце фармат запіса сістэмнага журнала. Даступныя велічыні: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Асноўны URL сайта.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Часовая метка Unix запіса журнала.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Катэгорыя, да якой належыць гэта паведамленне.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP-адрас карыстальніка, які ўключае паведамленне.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Запытаны URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer, калі даступны.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd> ID карыстальніка.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Спасылка,каб звязаць з паведамленнем.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Паведамленне для захоўвання ў журнале.</dd></dl>

en: Syslog identity
be: Сістэмны журнал ідэнтычнасці

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
be: Радок, які будзе ўстаўлены ў кожнае паведамленне модуля Syslog. Калі вы маеце шматсайтавую інсталяцыю Syslog жарналіруе ўсё ў адзін файл. Унікальная адзнака кожнага сайта дапаможа разумець адкуль прыйшло паведамленне.
