Advanced syslog (7.x-1.3) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: More information
hr: Više informacija

en: About
hr: Opis

en: Uses
hr: Uporaba

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
hr: Syslog modul bilježi događaje šaljući poruke u zapisnik operativnog sustava vašeg mrežnog poslužitelja. Syslog je administracijska alatka koja omogućuje vrijedne informacije za održavanje sustava i sigurnosno održavanje. Vrlo prilagođen za srednje i velike lokacije, Syslog omoguava alate pročišćenja kojim se poruke mogu grupirati po vrsti i ozbiljnosti. Za više informacija posjetite mrežni priručnik za <a href='@syslog'>Syslog modul</a> i PHP-ov <a href='@php_openlog'>openlog</a> i <a href='@php_syslog'>syslog</a> svojstva.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
hr: Zapisnik za UNIX, Linux i Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
hr: Na UNIX-u, Linuxu, i Mac OS X, datoteka <em>/etc/syslog.conf</em> određuje postavke spremanja. Poruke mogu biti označene s kôdom <code>LOG_LOCAL0</code> do <code>LOG_LOCAL7</code>. Za informacije o Syslog svojstvima, razinama ozbiljnosti i tome kako postaviti <em>syslog.conf</em>, pogledajte <em>syslog.conf</em> priručnik.

en: Logging for Microsoft Windows
hr: Zapisnik za Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
hr: Na Microsoft Windowsima, poruke su uvijek poslane u zapisnik koristeći kôd <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
hr: Syslog svojstvo

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
hr: Ovisno o postavkama sustava, Syslog i druge alatke zapisnika mogu koristiti ovaj kôd kako bi prepoznali ili pročistili poruke unutar cijelog zapisnika sustava.

en: Syslog format
hr: Syslog oblik

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
hr: Odredite oblik unosa zapisnika. Dostupne promjenive su: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Temeljni URL lokacije.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix vremenska oznaka unosa u zapisnik.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategorija u koju poruka spada.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP adresa korisnika koji je pokrenuo pogrešku.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Traženi URL.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP dovodielj ako je dostupan.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Poveznica poruke.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Poruka spremljena u zapisnik.</dd></dl>

en: Syslog identity
hr: identitet zapisnika sustava

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
hr: Struna koja će biti dodana svakoj poruci zapisnika. Ukoliko više lokacija zapisuje u jedan zaspisnik, jedinstveni identitet po lokaciji će omogućiti razlikovanje unosa.
