Advanced syslog (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: More information
oc: Més informacion

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
oc: Lo modul Syslog enregistra los eveniments enviant messatges al sistèma d'enregistrament del sistèma operatiu del vòstre servidor web. Lo Syslog es una aisina administrativa d'enregistrament de sistèma operatiu que provesís informacion valuosa per utilizar en gestion de sistèmas e auditories de seguretat. A la majoria de sites mitjans o grans, lo Syslog provesís aisinas de filtratge que permeton mandar los messatges segon lo tipe e la severitat. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href='@syslog'>modul Syslog</a> de l'ajuda en linha e de les funcions PHP <a href='@php_openlog'>openlog</a> e <a href='@php_syslog'>syslog</a>.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
oc: Registre pel UNIX, lo Linux e lo Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
oc: Al UNIX, al Linux e al Mac OS X, lo fichièr <em>/etc/syslog.conf</em> definís la configuracion d'enviament. Los messatges se pòdon marcar amb los còdes <code>LOG_LOCAL0</code> a <code>LOG_LOCAL7</code>. Per mai d'informacions sobre los Syslog, nivèls de severitat, e cossí es configura lo <em>syslog.conf</em>, anatz sus la pagina del manual del <em>syslog.conf</em> a vòstra linha de comandes.

en: Logging for Microsoft Windows
oc: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
oc: Al Microsoft Windows, los messatges totjorn s'envien al Event Log utilizant lo còdi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
oc: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
oc: Depenent de la configuracion del sistèma, lo Syslog e d'autres aisinas d'enregistrament utilizen aqueste còdi per identificar o filtrar los messatge dintre de l'enregistrament sencer del sistèma.

en: Syslog format
oc: Format del syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
oc: Especificatz lo format de l'entrada del syslog. Les variabled disponibles son : <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL base del site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Marca de temps tipe Unix de l'entrada de l'enregistrament.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Categoria a la que es referís aqueste messatge.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Adreça IP de l'utilizaire que dispara lo messatge.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>L'URI de la requèsta.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer se es disponible.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID de l'utilizaire.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Un ligam a associar amb lo messatge.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Lo messatge a emmagazinar al enregistrament.</dd></dl>

en: Syslog identity
oc: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
oc: Una cadena de tèxte que s'anteposarà a cada messatge enregistrat al Syslog. Se sètz enregistrant múltiples sites al meteis fichièr d'enregistraments del Syslog, una identitat unica per site fa que sigui aisida de mantenir las entradas dempuèi l'enregistrament a part.
