Advanced syslog (7.x-1.3) - en to bo translation catalogue (14 entries)

en: More information
bo: དེ་ལས་མང་བའི་ཆ་འཕྲིན

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་མ་དཔེ་ཡིས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བའི་མ་ལག་ལ་བརྡ་འཕྲིན་བསྐུར་ནས་བྱ་འགུལ་དག་ཟིན་ཐོར་འགོད་པ་རེད། མ་ལག་ཟིན་ཐོ་ནི་དོ་དམ་པའི་མ་ལག་གི་ཐོ་འགོད་ལག་ཆ་ཞིག་ཡིན་པ་དང་། དེས་མ་ལག་གི་དོ་དམ་དང་བདེ་འཇགས་ཀྱི་ཐད་མཁོ་སྤྱོད་ཆེ་བའི་ཆ་འཕྲིན་འདོན་སྤྲོད་བྱེད། མ་ཚད་མ་ལག་ཟིན་ཐོ་ཡིས་འཚག་རྒྱག་བྱེད་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་ཡོད་པ་དེས་དྲ་ཚིགས་འབྲིང་པོ་དང་ཆེན་པོའི་ཐོག་ཏུ་རིགས་དང་ཉེན་ཁའི་ཚད་ལ་གཞིགས་ནས་བརྡ་འཕྲིན་དང་ལེན་བྱེད་ཐུབ། དེ་ལས་མང་པའི་ཆ་འཕྲིན་དེ་དྲ་ཐོག་གི་ལག་དེབ་གྱི་འཇུག་སྒོ་<a href='@syslog'>མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་མ་དཔེ་</a> དང་PHP ཡི་<a href='@php_openlog'>སྤྱི་སྤྱོད་ཟིན་ཐོ།</a> ཡང་ན་<a href='@php_syslog'>མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་</a>བྱེད་ནུས་ལ་གཟིགས་རོགས།

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
bo: UNIX དང་Linux། Mac OS X བཅས་ལ་ཟིན་ཐོ་རྒྱག་པ

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
bo: UNIX དང་Linux། Mac OS X ཡི་མ་ལག་གི་ཐོག་ཏུ། ཡིག་ཆ་<em>/etc/syslog.conf</em>་ཡིས་བརྒྱུད་ལམ་གྱི་སྒྲིག་འགོད་གཏན་འབེབ་བྱེད། བརྡ་འཕྲིན་ལ་<code>LOG_LOCAL0</code> ནས<code>LOG_LOCAL7</code>་བར་གྱི་སྒྲིག་ཡིག་གི་རྟགས་འགོད་ཐུབ། མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་སྒྲིག་ཆས་དང་ཉེན་ཁའི་ཚད། <em>syslog.conf</em> ཇི་ལྟར་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ་བཅས་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་དག་ཁྱེད་ཀྱི་བཀའ་བརྡ་ཡིག་ཕྲེང་ནས་<em>syslog.conf</em> ལག་དེབ་ལ་གཟིགས་རོགས།

en: Logging for Microsoft Windows
bo: Microsoft Windows ལ་ཟིན་ཐོ་འགོད་པ

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
bo: Microsoft Windows ཡི་མ་ལག་ཐོག་ཏུ། བྱ་འགུལ་ཟིན་ཐོ་ལ་དུས་རྟག་ཏུ་<code>LOG_USER</code>་ཞེས་པའི་སྒྲིག་ཡིག་སྤྱད་ནས་བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་ངེས།

en: Syslog facility
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་སྒྲིག་ཆས

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
bo: མ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད་ལ་གཞིར་བཟུང་ནས། མ་ལག་གི་ཟིན་ཐོ་དང་ཟིན་ཐོའི་ལག་ཆ་གཞན་གྱིས་སྒྲིག་ཡིག་འདི་བཀོལ་ནས་མ་ལག་ཟིན་ཐོ་ཡོངས་ནས་བརྡ་འཕྲིན་ངོས་འཛིན་དང་ཚགས་རྒྱག་ཐུབ།

en: Syslog format
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་རྣམ་བཞག

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་འཇུག་སྒོའི་རྣམ་བཞག་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས། སྤྱོད་རུང་བའི་འགྱུར་གྲངས་ལ། <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་རྩ་བའི་དྲ་གནས་དང་། </dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>་ཟིན་ཐོ་འཇུག་སྒོའི་UNIX དུས་རྟགས། </dd><dt><code>!type</code></dt><dd>་བརྡ་འཕྲིན་འདིའི་ཁྱབ་ཁོངས། </dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>་བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་མཁན་གྱི་IP ཁ་བྱང་། </dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>་རེ་ཞུ་བྱས་པའི་དྲ་གནས། </dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>་HTTP མཚམས་སྦྱོར་མཁན་ཡོད་ན། </dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས། </dd><dt><code>!link</code></dt><dd>་བརྡ་འཕྲིན་ལ་སྦྲེལ་བའི་སྦྲེལ་ཐག </dd><dt><code>!message</code></dt><dd>་ཟིན་ཐོའི་ནང་དུ་ཉར་དགོས་པའི་བརྡ་འཕྲིན།</dd></dl>

en: Syslog identity
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་ཨང་རྟགས

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
bo: མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་ཐོག་ཏུ་ཐོ་བཀོད་པའི་བརྡ་འཕྲིན་ཡོངས་ཀྱི་མགོ་ལ་སྦྱར་བའི་ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་ཡིན། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་མང་པོས་མ་ལག་ཟིན་ཐོའི་ཡིག་ཆ་གཅིག་ལ་ཐོ་འགོད་བཞིན་ཡོད་ན། དྲ་ཚིགས་ལ་ངེས་གཏན་གྱི་ངོས་འཛིན་ཨང་རྟགས་ཡོད་ན་ཟིན་ཐོའི་འཇུག་སྒོ་བར་སྟབས་བདེའི་ངང་དབྱེ་བར་ཕྱེ་ཐུབ།
