Advanced syslog (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: More information
ca: Més informació

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
ca: El mòdul Syslog registra els esdeveniments enviant missatges al sistema de registre del sistema operatiu del vostre servidor web. El Syslog és una eina administrativa de registre de sistema operatiu que proporciona informació valuosa per a utilitzar en gestió de sistemes i auditories de seguretat. A la majoria de llocs mitjans o grans, el Syslog proporciona eines de filtratge que permeten enviar els missatges segons el tipus i la severitat. Per a més informació, aneu a la secció del <a href='@syslog'>mòdul Syslog</a> del manual en línia i de les funcions PHP <a href='@php_openlog'>openlog</a> i <a href='@php_syslog'>syslog</a>.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
ca: Registre per a UNIX, Linux i Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
ca: Al UNIX, al Linux i al Mac OS X, el fitxer <em>/etc/syslog.conf</em> defineix la configuració d'enviament. Els missatges es poden marcar amb els codis <code>LOG_LOCAL0</code> a <code>LOG_LOCAL7</code>. Per a més informació sobre els Syslog, nivells de severitat, i com es configura el <em>syslog.conf</em>, aneu a la pàgina del manual del <em>syslog.conf</em> a la vostra línia de comandes.

en: Logging for Microsoft Windows
ca: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
ca: Al Microsoft Windows, els missatges sempre s'envien al registre d'esdeveniments utilitzant el codi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
ca: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ca: Depenent de la configuració del sistema, el Syslog i d'altres eines de registre utilitzen aquest codi per a identificar o filtrar els missatge dintre del registre sencer del sistema.

en: Syslog format
ca: Format del syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
ca: Especifiqueu el format de l'entrada del syslog. Les variabled disponibles són: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL base del lloc.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Marca de temps tipus Unix de l'entrada del registre.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Categoria a la que es refereix aquest missatge.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Adreça IP de l'usuari que dispara el missatge.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>L'URI de la petició.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer si està disponible.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID de l'usuari.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Un enllaç a associar amb el missatge.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>El missatge a emmagatzemar al registre.</dd></dl>

en: Syslog identity
ca: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ca: Una cadena de text que s'anteposarà a cada missatge registrat al Syslog. Si esteu registrant múltiples llocs al mateix fitxer de registres del Syslog, una identitat única per lloc fa que sigui fàcil de mantenir les entrades del registre a part.
