System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Updated
ar: التحديث

en: Published
ar: منشور

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Features
ar: الخصائص

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Hide
ar: إخفاء

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Promote to front page
ar: رَقِّ للصفحة الرئيسية

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Current language
ar: اللغة الحالية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Textarea
ar: منطقة نص

en: Demote from front page
ar: ارفع من الصفحة الرئيسية

en: This field stores long text in the database.
ar: هذا الحقل يخزن نص طويل في قاعدة البيانات.

en: <em>Edit @type</em> @title
ar: تعديل @title (@type)

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Asc
ar: تصاعدي
