System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Desc
cs: Sestupně

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Hide
cs: Skrýt

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: - Choose an operation -
cs: - Vybrat operaci -

en: Current language
cs: Aktuální jazyk

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Demote from front page
cs: Nezobrazovat na titulní stránce

en: This field stores long text in the database.
cs: Toto pole ukládá do databáze text typu 'dlouhý text'.

en: <em>Edit @type</em> @title
cs: <em>Upravit @type</em> @title

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Asc
cs: Vzestupně
