System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (40 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Delete
gl: Borrar

en: Content
gl: Contido

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Updated
gl: Actualizado

en: Published
gl: Publicado

en: Configuration
gl: Configuración

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: Hide
gl: Agochar

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Promote to front page
gl: Promocionar á páxina principal

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Create @name
gl: Crear @name

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Config
gl: Configuración

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Textarea
gl: Área de texto

en: Demote from front page
gl: Quitar da páxina principal

en: This field stores long text in the database.
gl: Este campo almacena texto longo na base de datos.

en: <em>Edit @type</em> @title
gl: <em>Editar @type</em> @title

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
