System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Updated
is: Uppfært

en: Published
is: Birt

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Apply
is: Virkja

en: Hide
is: Fela

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Create @name
is: Stofna @name

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: <em>Edit @type</em> @title
is: <em>Breyta @type</em> @title

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
